Jdi na obsah Jdi na menu
 


kondice

11. 12. 2010

 Takže píšu článek...žádaný na téma Radostně si udržet kondici ..

To je docela dobré a těžké téma....

Každý má svoje oblíbené činnosti a když neco musí, nebo by měl, tak ho to bavit přestane. Ale to si musí uvědomit každý sám, jak to chce brát. 

Pro nás, ale i pro koně k udržení kondice je příjemné plavání. Plaváním se zapojí celé tělo, děláme něco užitečného pro sebe a ještě nás to baví. Teda pokud nechceme plavat 50 bazénů.... Plavání nám umožňuje udržet si a znovu získat kondici po zranění... Pro koně to platí taky.


A co by určitě bavilo vás i vaše koně, je hraní si na honěnou v kryté, nebo venkovní jízdárně či kruhovce. Zablbnete si oba a ještě pořádně rozhýbete svaly. Jde o to, že použijete metodu navazování komunikace.... stejně tak, jako to dělají Horsemanship. Je to tím pádem i užitečné pro psychiku a navázání bližšího kontaktu s koněm.

Dalším určitě příjemným povzbuzením mysli jsou dlouhé procházky s koněm po lese...a hezky pěšky...tu a tam si sednout na louce....


No a pokud není zima, je určitě příhodné jezdit na kole a no a v zimě lyže, běžky. Ale záleží na každým, jaký druh si vybere a co ho baví, sportů je spousty a každýho tedy baví něco jiného......

 

 

 

No a kdyby mě ještě něco napadlo, tak to sem ještě připíšu...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář